1. Zawsze należy umyć ręce przed ich kontaktem z soczewkami lub okiem. Dzięki temu usuniesz brud i tłuszcz, który mógłby zostać przeniesiony na soczewkę. Dokładne mycie rąk pomaga uniknąć infekcji oczu. Używaj mydła, które nie zawiera olejków, detergentów i perfum oraz niepylącego ręcznika.
 2. Nie należy używać soczewki, jeżeli opakowanie ma zerwaną lub uszkodzoną folię zabezpieczającą. Na folii wydrukowana jest moc soczewki. Moc soczewki może być różna dla oka prawego i lewego, dlatego upewnij się że otwierasz opakowanie z soczewką właściwą dla danego oka.
 3. W kontakcie z soczewkami staraj się używać opuszków palców jednocześnie unikając kontaktu z paznokciami lub innymi ostrymi przedmiotami. Paznokcie powinny być krótkie.
 4. Nigdy nie należy używać wody bieżącej w celu wypłukania lub pojemnika na soczewki.
 5. Po zdjęciu soczewek i przed ich ponownym założeniem należy je zdezynfekować w odpowiednim płynie do dezynfekcji soczewek.
 6. Staraj się unikać kontaktu soczewek z aerozolami (np. lakier do włosów), ponieważ może to spowodować dyskomfort podczas użytkowania soczewek.
 7. Zawsze skontaktuj się ze swoim specjalistą zanim zaczniesz stosować jakieś leki, ponieważ niektóre z nich mogą powodować podrażnienia oczu lub nieostrość widzenia.
 8. Zawsze zakładaj soczewki zanim wykonasz makijaż, zdejmuj przed wykonaniem demakijażu.
 9. Nigdy nie należy nosić soczewek dłużej niż zalecił specjalista, nawet jeśli sprawiają wciąż wrażenie komfortowych.
 10. Nigdy nie kładź się spać w soczewkach zalecanych jedynie do noszenia w trybie dziennym.
 11. Jeżeli odczuwasz dyskomfort nosząc soczewki, zdejmij je.
 12. Jeśli chcesz pływać w soczewkach np. w basenie zanim założysz okulary pływackie zastąp miesięczne soczewki kontaktowe, soczewkami jednodniowymi.. Po wyjściu z basenu wyrzuć soczewki i załóż powrotem soczewki, które nosisz regularnie.
 13. Nigdy nie noś soczewek podczas opalania się w solarium.